Європейський центральний банк скуповуватиме держоблігації тільки до кінця поточного року. Рада керівників ЄЦБ також залишила на нульовому рівні базову відсоткову ставку.

Європейський центральний банк підтвердив, що до кінця поточного року закінчить програму скуповування держоблігацій та інших цінних паперів. Про це йдеться в повідомленні ЄЦБ, поширеному після засідання Ради керівників у четвер, 13 грудня.

Починаючи з березня 2015 року, скуповування активів слугувало найважливішим інструментом ЄЦБ для боротьби зі слабкою кон'юнктурою й надто низькою, на його думку, інфляцією. Але відтоді економіка в Єврозоні відновилася, тому регулятор вирішив припинити такі транзакції, обсяг яких досяг майже 2,6 трильйона євро.

На засіданні також вирішили зберегти на рекордно низькому рівні - 0 відсотків - базову відсоткову ставку. Вона залишається нульовою від березня 2016 року. ЄЦБ також зберіг ставку за депозитами на рівні мінус 0,4 відсотка річних. Регулятор заявив, що ключові ставки не зміняться щонайменше до кінця літа 2019 року.

Джерело: Українська служба DW

 

 

Зареєструйтесь на консультацію

Поля помічені * (зіркою) обов`язкові для заповнення!

Фінансовий стан банків України

Прогноз

Отримайте інформацію про фінансовий стан банків України за методом структурно-функціональних груп

Отримати

Останні новини: