Національний банк України продовжує роботу над покращенням можливостей банків з управління своєю ліквідністю. З цією метою Правління Національного банку вирішило зменшити обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні зберігати на коррахунку в центральному банку щоденно на початок операційного дня.

 

Досі кожний банк повинен був тримати на коррахунку в НБУ на початок кожного дня 40% від суми коштів, що підлягає обов’язковому резервуванню і зберіганню в період утримання. Згідно рішення Правління, цей показник буде знижено до 0%.

Відповідно, скасовується норма щодо дозволеної кількості випадків недотримання банками щоденних залишків обов’язкових резервів на коррахунку протягом трьох періодів утримання поспіль. Період утримання обов’язкових резервів залишився з 11 числа поточного і до 10 числа наступного місяця.

У подальшому, банки при виконанні вимог обов’язкових резервів будуть зобов’язані дотримуватися установленого нормативу обов’язкового резервування лише в середньому за відповідний період утримання. Нормативи обов’язкового резервування як і раніше становлять 6,5 - для депозитів юридичних та фізичних осіб у національній та іноземній валютах на вимогу, а також коштів на поточних рахунках, і 3,0 - для строкових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземних валютах.

Вказане рішення дасть можливість банкам оперативно розпоряджатися додатковими ліквідними коштами. Така додаткова гнучкість банків в управлінні своєю ліквідністю сприятиме більш активному розвитку міжбанківського грошово-кредитного ринку України.

Відповідні зміни затверджено рішенням Правління НБУ від 23 листопада 2017 року № 752-рш і набувають чинності з 25 грудня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua

Зареєструйтесь на консультацію

Поля помічені * (зіркою) обов`язкові для заповнення!

Фінансовий стан банків України

Прогноз

Отримайте інформацію про фінансовий стан банків України за методом структурно-функціональних груп

Отримати

Останні новини: